Kā iekārtot biroju mājās

Kā iekārtot biroju mājās

Strādāt no mājām var būt aizraujoši un mierīgāk, nekā biroja telpās, turklāt mājas vide sniedz dažādas privilēģijas. Tomēr, ja mājā nav atbilstoši iekārtotas darba vietas, pienākumu veikšana var būt apgrūtināta un samazinās produktivitāte. Šajā raksta uzzināsiet, kā iekārtot biroju mājās, lai darbs būtu produktīvs un patīkams.

Darba kabinets mājās nav nekāds jaunums, tādi bijuši gan karaļiem pilīs, gan izmeklētājiem dzīvokļos. Biroja ierīkošana dzīvoklī šobrīd ir ļoti aktuāla.

Apkārtējai telpai ir ļoti liela nozīme un ietekme uz mūsu dzīvi – ne tikai mājās, bet arī darbā. Nepārdomāti darba apstākļi bieži vien traucē it visam – gan produktivitātei, gan noskaņojumam. Un nav svarīgi, vai, dodoties uz biroju, jāšķērso puspilsēta vai tikai guļamistabas slieksnis – darba vietas iekārtojums ir ļoti būtisks.

Lai mājās radītu darba atmosfēru, ir jāpieliek zināmas pūles. Ideālajā variantā mājas birojam vajadzētu atvēlēt atsevišķu istabu, bet, ja tas nav iespējams, darba vietai paredzēto telpas daļu ir maksimāli jāpārveido, lai tā rosinātu produktīvu strādāšanu.

Bieži vien darbam nepieciešamās lietas – biroja tehnika, dokumentu mapes, kancelejas preces u.tml. mājoklī izskatās neiederīgi, atņemot telpām mājīgumu un omulību. Kā risinājums varētu būt slēgti plaukti ar žalūziju tipa durtiņām, kurus dienas beigās vienkārši aizver, noslēpjot visu, kas atgādina par darbu, un pievēršoties ģimenei un draugiem.

Darba vieta patrepē vai uz balkona

Darba galds zem kāpnēm? Kādēļ gan nē? Šī vieta mājā parasti netiek izmantota, labākajā gadījumā tur vientulīgi skumst palma puķu podā vai ir iestumts vecs šūpuļkrēsls. Bieži vien šī vieta ir pietiekami plaša, lai tur novietotos rakstāmgalds ar nelieliem plauktiņiem un krēsls. Printeri var novietot zem galda, bet dokumentu mapēm ierīkot plauktiņus turpat zem kāpnēm. Mēbeles vislabāk pasūtīt individuāli, bet arī rūpniecisko ražotāju piedāvājumā var atrast dažādu izmēru galdus, lai pielāgotos telpas parametriem un īpatnībām.

Ja mājoklī ir pietiekami augsti griesti, darba zonu var izbūvēt kā telpas otro stāvu – konstrukciju veidojot balkona veidā.

Aizslietnis – lai gultā nedomātu par darbu

Darba vietu var iekārtot arī virtuvē, ēdamistabā vai guļamistabā, izvēloties kopējam mājokļa stilam pieskaņotas mēbeles, kas der arī biroja darbam. Kurš teicis, ka nevar strādāt guļamistabā? Varbūt viss, kas nepieciešams, ir – pārkārtot mēbeles vai iegādāties šaurāku gultu, lai istabā būtu vieta arī galdam? Lai gultā nebūtu jādomā par nepabeigtiem darbiem, palīdzēs darba vietu slēpjošs aizslietnis. Veiksmīgi izvēlēts aizslietņa dizains ienesīs arī jaunas vēsmas guļamistabas izskatā.

Krēslam un tehnikai ir nozīme

Pat, ja mājās strādā tikai nepilnu laiku, darba vietas iekārtojums ir būtiska profesionālās dzīves daļa. Krēslam jābūt ērtam un kvalitatīvam, ar regulējamu augstumu un atzveltnes slīpumu. Ekrānam, klaviatūrai un pelei ir jābūt ergonomiskiem un novietotiem pareizā attālumā un augstumā. Jāparūpējas par atbilstošu apgaismojumu, īpaši, ja darba galds atrodas tālu no logiem. Ar griestu lampu nepietiks, nepieciešama arī galda lampa.

Ar kārtību pret stresu

Lietas, kas telpa rada nekārtību, sakārto kastēs. Sašķirojiet papīrlietas dokumentu turētājos, un rakstāmgalda atvilktnē ielieciet organizatoru, kur salikt dažādus sīkumus. Magnētisko sliedi kopā ar trauciņiem var izmantot arī lādētājiem vai austiņām, un pie perforētā dēļa var piestiprināt iedvesmojošus attēlus vai svarīgas piezīmes. Atcerieties arī par mantu un vadu organizatoriem, kabeļu apvalkiem vai iebūvējamiem risinājumiem, piemēram, vadu paslēptuvi galdā vai galda lampu ar iebūvētu lādētāju tālrunim. Grīdas aizsargs paglābs grīdu no skrāpējumiem, kafijas traipiem un citiem netīrumiem.

Labsajūtai

Lai darba laikā nebūtu jāskraida uz virtuvi pakaļ veselīgiem našķiem, ūdenim vai kārtējai kafijas vai tējas krūzei, ierīkojiet uzlādes staciju turpat pie rakstāmgalda, saliekot to visu ratiņos. Ja tavā mājas birojā pietiek vietas mājīgam stūrītim, iekārtojiet to ar pufiem un īso plūksnu paklāju. Dekoratīvie augi, akvārijs un citas dabas lietas radīs telpā nomierinošu noskaņu, kas palīdzēs koncentrēties un arī apmeklētāji nebūs vienaldzīgi. Logus turiet atvērtus, neaizklājiet tos ar bieziem aizkariem vai žalūzijām, ļaujiet telpā ieplūst dabai. Ja telpā nav logu, aizvietojiet tos ar plakātu dabas motīvos, svaigiem ziediem, kuri telpai piešķirs spilgtu akcentu, mākslīgais ūdenskritums imitēs dabas skaņas un ar savu enerģiju palīdzēs jums brīžos, kad būsiet noguris. Bet galvenais – izbaudiet procesu. Nepakļaujieties interjera noteikumiem un parādiet savu personību.

Smelties izejas nozarē ar ko nodarbojaties

Klientam, kurš pie jums ierodas, pirmais iespaids rodas no telpu vizuālā izskata. Mēbeles, iekārtojums, dizains, tas liecina ne tikai par kompānijas īpašnieka gaumi, bet arī par uzņēmuma materiālo stāvokli. Pēc interjera klients spriedīs par kompānijas mērķiem un dinamiskumu. Svarīgi, lai tas vienmēr būtu arī uzkopts un iztīrīts, jo nekas tā neatbaida klientus, kā nevīžīgums un netīrība.

Ja nodarbojaties ar reklāmu, ienesiet interjerā reklāmas elementus, plakātus vai rotājiet telpu ar savas firmas logo un izstrādājumiem. Ja nodarbojaties ar ceļojumiem, lieliski noderēs plakāti ar braucienu galamērķiem, dažādi žurnāli, bukleti, grāmatas. Pie sienām varat likt uzņēmuma balvas un apbalvojums, kā arī ja esat speciālists kādā nozarē, savus diplomus, godalgas un sasniegumus. Ja pārdodat mēbeles vai citas konkrētas lietas un priekšmetus, telpas iekārtošanā izmantojiet savas firmas produkciju. Ļaujiet jūsu telpai runāt par jums un jūsu uzņēmumu, lai tā ir ne tikai bezpersoniska telpa.

Lai strādātu mājās, jāmaina paradumi

Produktīvam darbam mājas birojā nepietiek ar mēbelēm un tehniku, svarīgi ir arī veselīgi paradumi.

Noskaņojieties darbam. Ikvienā mājā ir neskaitāmas lietas, kas traucē strādāt – ledusskapja trokšņi, televizors, citi ģimenes locekļi, sīki ikdienas darbi, mājdzīvnieki. Tādēļ darbam mājās ieteicams izvēlēties atsevišķu telpu. Jo skaidrāk nodalīta darba vieta, jo vieglāks noskaņošanās darbam un netraucēta strādāšana.

Atslēdziet internetu, ja tas nav nepieciešams darba veikšanai. Mājās disciplīnu ievērot ir daudz grūtāk. Bieži vien mēs pat nenojaušam, cik daudz laika mēs nelietderīgi iztērējam internetā, lasot ziņas, sūtot vēstules draugiem, diskutējot forumos.

Plānojiet dienaskārtību. Ieplānotas tikšanās ienesīs ikdienā noteiktu kārtību, kā arī patīkamu saskarsmi ar līdzcilvēkiem.

Neļaujiet darba videi jūs pārmērīgi ierobežot un pārslogot. Dodieties ārā no mājām, baudiet īsus atpūtas brīžus un pastaigas. Galu galā pat visideālākā darba vide nepalīdzēs jūsu karjerai vai dzīvei, ja aizmirsīsiet par draugiem, ģimeni un dabu.