Kādēļ auto saloni paliek tik ātri netīri?

Auto salona tīrīšana

Mēs laikam esam bieži vien pamanījuši, ka auto saloni paliek netīri ļoti ātri. Apskatīsim visbiežākos cēloņus un iemeslus kādēļ tā notiek. Ļoti bieži cilvēki uzskata, ka auto salonu nav nepieciešams tīrīt, jo tas nepaliek tik netīrs, kā piemēram dzīvoklis, kurā dzīvojiet. Taču šis uzskats ir maldīgs. Ir jāatceras, ka nereti autovadītājs un pasažieri pavada savā automašīnā lielu daļu savas dzīves un ikdienas laika. Ja Jūsu auto salons nav tīrs, tas nozīmē, ka Jūs pastāvīgi atrodaties netīrā vidē un visus šos netīrumus elpojiet iekšā. Ja Jums ir mazi bērni, tad par salona tīrību būtu īpaši jārūpējas. No kā auto salons paliek visātrāk netīrs? Auto salons paliek visātrāk un visvairāk netīrs no nevīžīgas attieksmes pret savu automašīnu. Ir jāievēro ļoti būtiski noteikumi, lai saglabātu sava auto salonu labā stāvoklī ilgtermiņā. Jo, ja jūsu automašīna tiks nolaista, jums to būs grūtāk pārdot. Kurš gan vēlēsies iegādāties ielaistu automašīnu? Protams, ja cilvēks nebūs īapsī prasīgs un tam būs bijis piešķirts kredīts auto iegādei, tad par nelielu naudu varēs ntirgot arī netīru autiņu.

1) Auto salonu nepieciešams laicīgi izsūkt ar putekļusūcēju no netīrumiem, smiltīm, putekļiem un gružiem. Ja Jūs izsūksiet auto salonu no putekļiem vismaz divas reizes mēnesī, Jūsu auto salons būs ilgāk tīrs. Ja Jūs nebūs nekad tīrījis auto salonu, tad visi šie netīrumi uzkrāsies un brīdī, kad vēlēsieties iztīrīt auto salonu būs jāveltī jau ļoti daudz laika. Pastāv varbūtība, ka paši visus traipus vairs nespēsiet iztīrīt un vienīgais glābiņš būs tikai salona ķīmiskā tīrīšana.

2) Bieži vien lielākā kļūda ir pārtikas produktu lietošana automašīnas salonā, ēdieni un dzērieni, kas izlīst, izkrīt, sāk bojāties, pelēt. Ja šo pelējumu un pārtikas produktu atlikumus laicīgi nesavāc, situācija pasliktinās. Tas rada nepatīkamu smaržu, salonā savu dzīvību uzsāk baktērijas un attīstās sēnīte.

3) Dzīvnieku pārvadāšana auto salonā, nevis bagāžas nodalījumā. Ja Jūs pārvadāsiet dzīvniekus auto salonā, tad dzīvnieku siekalas, spalvas būs arī uz sēdekļiem, durvju apšuvumiem, griestiem, utt. Dzīvniekus ieteicams pārvadāt bagāžas nodalījumā. Ideālā gadījumā bagāžas nodalījumā būtu jāieklāj aizsargplēve vai speciāls pārvalks. Šāds pārvalks aizturēs dzīvnieka spalvu nonākšanu grīdas audumā un paklājiņos.

4) Grīdas paklājiņu lietošana. Ļoti bieži autovadītāji nenomaina vasaras auduma paklājus pret gumijas paklājiem iestājoties rudens ziemas sezonai. Kādēļ ziemā nav ieteicams lietot auduma paklājus? Auduma paklāji ātri izmirkst, ūdens un sniegs izsūcās cauri auduma paklājiem un nonāk grīdu apšuvumā. Ja lietosiet piemērotus oriģinālos gumijas paklājiņus ar augstu sāna maliņu, tas samazinās iespēju, ka dubļi nonāks ārpus pašiem paklājiņiem. Tas ir ļoti nozīmīgs punkts salona tīrības ievērošanai. Svarīgi ir arī veikt gumijas paklājiņu savlaicīgu tīrīšanu ziema sezonā.

5) Tīras drēbes un tīrs auto. Ja Jūsu darbs ir specifisks ir jāatceras par maiņas drēbēm. Ja Jūs sēdīsieties savas mašīnās krēslos tajās pašās drēbēs ar ko darījāt dārza vai citus tehniskus darbus, tad Jūsu mašīnas krēsli ātri vien paliks netīri. Ja Jūsu sēdekļi būs tīri un arī Jūsu drēbes būs tīras, tad auto salons saglabās savu patieso tīro izskatu daudz ilgāk. Tik pat svarīgi ir atcerēties par piemērotu drēbju izvēli laika apstākļiem. Ja Jūs iesēdīsities automašīnas krēslos pēc tā, kad būsiet izmircis slapjš pēc sniegputeņa vai lietusgāzes, tad Jūsu automašīnas krēsli uzreiz samirks. Ja tie ir ādas krēsli, tad liekais mitrums uzreiz ir jānoslauka ar mīkstu un tīru mikro šķiedras dvieli. Taču Ja Jums ir auduma krēsli un tie nav sen tīrīti, pastāv liela varbūtība, ka krēsliem paliks pleķi pēc šī gadījuma. Pleķi rodas brīdī, kad izžūst ūdens, kas ir sajaucies ar putekļiem un netīrumiem. Šādus krēslus iztīrīt var tikai veicot ķīmisko tīrīšanu.

6) Kāju noslaucīšana jeb nokratīšana pirms sēsties automašīnā. Netīrumi no apkārtējās vides auto salonā nonāk gan pa gaisu, gan pārnēsājot to ar priekšmetiem, somām un no cilvēka vai dzīvnieku ķermeņa. Ja iesēžoties automašīnā vadītājs vai pasažieri nenokrata netīrumus no kājām, tas nozīmē, ka smiltis, sāls, dubļi un ūdens tiks pārnests no ārējās vides uz automašīnas salonu. Ir ļoti nepatīkama sajūta, kad automašīnas salons ir iztīrīts un kāds draugs vai pasažieris iekāpjot automašīnas salona nenokrata kājas. Tas varbūt izklausās smieklīgi, bet diemžēl tā ir patiesība.

7) Kā nākamais nozīmīgais iemesls ir braukšana ar logiem vaļā. Vasarā bieži vien autovadītāji brauc ar atvērtiem logiem. Uz ielas ir daudz putekļu, netīrumu, izplūdes gāzes un smiltis. Ja Jūs brauciet ar logiem vaļā, tas nozīmē, ka visi netīrumi ielido auto salonā. Varbūt tas nav pamanāms pēc viena vai diviem braucieniem, taču jau pēc kāda laika auto salons kļūs netīrs un Jūs nesapratīsiet kādēļ tā ir noticis. Analoģiski var veikt eksperimentu: kāda no vasaras dienām atstāt automašīnu atvērtiem logiem savā dārzā vai līdzās lielceļam. Jums par pārsteigumu diemžēl smiltis un putekļi salidos auto salonā un mašīnās vēdināšana būs novedusi pie mašīnas salona tīrīšanas.

8) Auto salona gaisa filtrs. Ja salona filtrs būt netīrs, tad salonā ieplūdis netīrs gaiss. Salona filtra maiņa ir jāveic obligāti pie katras eļļas maiņas. Ja Jūs brauciet pa grants ceļiem, tad salona filtrs ir jāmaina biežāk. Avots: https://caroscar.lv/