Olimpieši un ātrie kredīti

Olimpieši un kredīti

Kāds gan varētu būt sakars mūsu olimpiešiem un ātrajiem kredītiem? Lai gan sākotnēji var likties, ka viss, kas saistīts ar kredītu jomu ir slikts, visā tajā var atrast arī kaut ko labu. Piemēram, kompānija 4finance, kura Latvijas tirgū ir pazīstama ar visiem pazīstamajeim zīmoliem SMSCredit, Ondo, Vivus un Kimbi, regulāri atbalsta sportistus, kuri olimpiādēs mums ir nesuši pat zeltu. Protams, tā ir lieliska reklāma, taču tas ir arī ieguldījums Latvijas sporta attīstībā. Mēs visi zinām, cik grūti ir sportistiem zideot sevi sportam un spēt sakārtot arī savu finansiālo stāvokli. Sponsoru esamība ir laba motivācija cīnīties un sasniegt rezultātus, jo, ja rezultāti būs labi, sponsors būs ieinteresēts iegūldīt vēl vairāk. Lai nemestu ēnu uz mūsu olimpiešiem, neminēsim konkrētus vārdus, bet tādu, kas mums ir nesuši slavu un ta visa pamatā ir bijusi arī palīdzība no ātro kredītu kompānijām, nav maz.

Kā nopelna ātro kredītu kompānijas?

Ātro kredītu kompānijas nopelna milzīgu naudu un tas viss ir uz neapdomīgo rēķina. Ierasti kreditori piedāvā aizņemties no 5 līdz 3000 euro uz termiņu, kas nav lielāks par 30 dienām. Daudzi cilvēki izmanto šo iespēju, taču pēc 30 dienām tie bieži vien nespēj norēķināties ar aizdevēju. Un tad aizdevējs nāk pretī, piedāvājot par atsevišķu samaksu pagarināt kredīta atmaksas termiņu. Un šeit sāk strādāt peļņas mašīna, jo cilvēks, kurš nespēj atdot visu kredītu uzreiz, veicot pagarināšanu, vairumā gadījumu veic pagarināšanu arī nākamreiz. Arī procentu likme šādiem aizdevumiem nav mazas, tās svārstās no 10 līdz 40%, kas ļauj labi nopelnīt arī tad, ja klients savu naudu atgriež laicīgi. Cits stāsts ir, ja aizņēmējs ir paņēmis bezmaksas aizdevumu. Bezprocentu kredīts ir labs veids, kā ietaupīt, tomēr arī te ir savs zemūdens akmens. Tie cilvēki, kuri paņem bezprocentu aizdevumu, sajūt tādu kā bezmaksas piegaršu, kuru mazina atbildību. Neviens nedomā par to, kas notiks, kad cilvēks nespēs laicīgi norēķināties, visiem gribās tagad un uzreiz. Un tad, kad cilvēks nenorēķinās, atkal iestājas maksas pagarināšanas. Tā nu tie kreditori pelna – kamer citi slīgst parādos un nabadzībā. Vai olimpiešiem tas skar sirdsapziņu? Domājam, ka jā, taču šeit nostrādā sens teiciens par to, ka nauda jau nesmird.

Kāda ir cilvēku attieksme pret šādiem kreditoriem?

Kad runājam par labajiem darbiem un olimpiešu sponsorēšanu, visiem viss ir labi un neko negatīvu neviens nesaka. Taču atliek vien paskatīties ar plašāku skatu un paveras ļoti nepatīkama aina. Daudzi cilvēki nespēj tikt galā ar kredītu maksājumiem un iedzīvojas pamatīgās problēmās. Daudzi no cilvēkiem, kuri saskārušies ar problēmām atdot kredītus ir pat pametuši valsti un pārcēlušies uz dzīvi Anglijā, Īrijā vai kādā no Skandināvijas valstīm. Mediji bieži ziņo par kārtējo nelaimīgo, kuram parāds ir iazudzis no dažiem simtiem, līdz dažiem tūkstošiem. Regulāri dzirdam par jauniem ierobežojumiem kredītu nozarei, taču tas nemaina problēmu cēloņus. Cēloņi ir vieni un tie paši – cilvēki nespēj pienācīgi nopelnīt un neprot plānot savas finanses. Uzdodiet saviem radiem un paziņām jautājumu – kurš no tiem veido ģimenes budžeta plānu un iekrāj nebaltām dienām? Domājam, ka nepārspīlējot var teikt, ka kādi 80% par to nedomā vsipār. Centieties plānot savas finanses un neiekrist kredītu slazdā. Gan jau mūsu olimpiešiem atradīsies labāki sponsori par tiem, kas savu kapitālu nopelna uz daudzu tūkstošu nelaimīgo rēķina.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*